Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Logowanie się do panelu administracyjnego

Logowanie się do panelu administracyjnego


 

Do panelu administracyjnego możemy zalogować się na kilka różnych sposobów:

  1. Połączenie nieszyfrowane przy użyciu adresu serwera lub domeny działającej z konta hostingowego w LinuxPL.com
  2. Połączenie szyfrowane
  3. Logowanie przez port 80
  4. Logowanie z poziomu panelu klienta – https://panel.linuxpl.com
  5. Logowanie z poziomu głównej strony https://linuxpl.com

Dane do panelu administracyjnego są inne niż do panelu klienta - https://panel.linuxpl.com 

Metoda nr. 1 – połączenie nieszyfrowane

W tej metodzie korzystamy z adresu serwera, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

Przykładowo dla serwera s21 adres będzie wyglądać tak - http://s21.vdl.pl:2222

Możemy również użyć jedną z domen podpiętych pod konto hostingowe i działającej z naszego serwera (adresy serwerów DNS wskazują na niego lub została oddelegowana rekordami A) oraz nie ma na niej zainstalowanego certyfikatu SSL – np. http://nowa-domena.pl:2222

Metoda nr. 2 – połączenie szyfrowane

W tym celu używamy adres serwera z linuxpl.com w nazwie (certyfikat SSL jest wystawiony dla wszystkich subdomen linuxpl.com) – np. https://s21.linuxpl.com:2223

W szyfrowanym połączeniu login i hasło wysłane jest do serwera w postaci zaszyfrowanej, co zwiększa bezpieczeństwo.

Aby zalogować się do panelu administracyjnego musimy mieć otwarty port 2222 lub 2223, w przypadku gdy np. oba porty zostały zablokowane przez dostawcę usług internetowych możemy zalogować się przez port 80 (metoda nr. 3).

Metoda nr. 3 – logowanie przez port 80

Kolejny sposób przydaje się w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie zalogować się przy użyciu portu 2222 i 2223. W tym celu wpisujemy w przeglądarkę przykładowo http://panel.s21.vdl.pl gdzie s21.vdl.pl to oczywiście adres serwera, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

Metoda nr. 4 – logowanie z poziomu panelu klienta

Po zalogowaniu się do panelu klienta przechodzimy do zakładki Twoje konta i w kolumnie Przejdź do wybieramy Direct Admin Panel:

Po kliknięciu zostaniemy automatycznie przekierowani na adres w postaci IP serwera, na którym znajduje się nasze konto hostingowe i będzie możliwe zalogowanie się przy użyciu portu 2222.

Metoda nr. 5 – logowanie z poziomu strony https://linuxpl.com

Na naszej stronie internetowej https://linuxpl.com znajduje się belka nawigacyjnej, na której znajduje się przycisk o nazwie „panel admina”, który umożliwia zalogowanie się do panelu administracyjnego DirectAdmin

Po kliknięciu pojawi się okno z formularzem logowania, który należy uzupełnić:

W polu Twoja Domena można wykorzystać dowolną domenę podpiętą pod nasze konto hostingowe. Oczywiście musi to być domena, która odpowiada z naszego serwera, czyli musi być wydelegowana na adres IP naszego serwera. Może to być również testowa domena dołączana do każdego zamówionego konta (o ile nie została oczywiście usunięta w panelu administracyjnym).

UWAGA! Jeśli w polu Twoja Domena wpiszemy nazwę jednej z naszych domen i dodatkowo zaznaczymy opcję Połączenie szyfrowane, to pojawi się komunikat z ostrzeżeniem podobnym do poniższego (jego treść zależy od użytej przez nas przeglądarki internetowej)

Dlatego też jeśli chcemy użyć połączenia szyfrowanego, to musimy wpisać serwera, na którym znajduje się nasze konto hostingowe z linuxpl.com w nazwie (tak jak w metodzie nr. 2)

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.