Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Certyfikaty SSL » Certyfikaty SSL - jak uruchomić certyfikat SSL Let's Encrypt?

Certyfikaty SSL - jak uruchomić certyfikat SSL Let's Encrypt?


Darmowe certyfikaty Let's Encrypt dostępne są dla kont od W2GB wzwyż lub dla kont W1GB z wykupionym dodatkiem SNI. Certyfikaty Let's Encrypt odnawiają się automatycznie co 60 dni. 

 

Aby zainstalować certyfikat Let's Encrypt:

 1. Zaloguj się do panelu administratora
 2. Wybierz domenę
 3. Kliknij "Certyfikaty SSL" w dziale "Zaawansowane"
  Jeśli otrzymujesz poniższy komunikat oznacza to, że masz konto W1GB, które nie obsługuje certyfikatów - w takim przypadku należy wykupić dodatek SNI lub przejść na wyższy pakiet
 4. Zaznacz drugą "kropkę" oraz checkbox przy "Darmowy certyfika Let's Encrypt", wprowadź prawidłową domenę oraz wybierz z listy pozycje, dla których ma zostać wygenerowany certyfikat i kliknij "Zapisz"
  Dodatkowo możesz wygenerować certyfikat typu wildcard (obejmuje domenę wraz z subdomenami), ale ze względu na sposób walidacji jest to możliwe tylko dla domen, których serwery DNS są wydelegowane na te podane w panelu administratora.
 5. Gotowe!

Dodatkowo włącz obsługę certyfikatu dla domeny (standardowo jest to włączone dla nowych domen):

 1. Na stronie głównej panelu administratora wybierz "Ustawienia domen"
 2. Wybierz domenę
 3. Zaznacz "SSL"
 4. Kliknij "Zapisz". Dodatkowo jeśli pliki strony znajdują się w katalogu public_html należy zaznaczyć "Użyj symbolicznego linku z katalogu private_html do public_html - http oraz https (ssl)" i kliknąć "Zapisz".
Użycie symbolicznego linku usunie katalog private_html (znajduje się on w katalogu domeny, tam gdzie public_html) i ewentualne pliki znajdujące się w nim.

Aby strona wczytywała się zabezpieczona należy włączyć obsługę SSL na jej zapleczu lub ustawić odpowiednie przekierowanie w  pliku .htaccess.

kat Certyfikaty SSL - jak dodać certyfikat SSL? >
Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.