Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Certyfikaty SSL - jak uruchomić certyfikat SSL Let's Encrypt? » Certyfikaty SSL - jak dodać certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL - jak dodać certyfikat SSL?


Aby zainstalować certyfikat SSL na swoim koncie, wymagane jest zakupienie go lub skorzystanie z darmowego certyfikatu Let's Encrypt, dla kont W1GB należy dodatkowo zakupić dodatek SNI.

 

Certyfikaty oraz dodatek SNI można zamówić z poziomu strony głównej lub panelu klienta:

panel.linuxpl.com > Dodatki > Zamów inny dodatek.

 

Aby zainstalować certyfikat:

  1. Zaloguj się do panelu administratora DirectAdmin
  2. Wybierz domenę
  3. Kliknij "Certyfikaty SSL" w dziale "Zaawansowane"Jeśli otrzymujesz poniższy komunikat oznacza to, że masz konto W1GB, które nie obsługuje certyfikatów - w takim przypadku należy wykupić dodatek SNI lub przejść na wyższy pakiet
  4. Zaznacz trzecią "kropkę" i wklej klucz prywatny oraz certyfikat (jedno pod drugim), następnie kliknąć w "Zapisz".
  5. Wróć do poprzedniego okna samego okna i wybierz na dole ""Kliknij tutaj aby wkleić Certyfikat Root CA", zaznacz checkbox "Użyj poniższego certyfikatu Root CA" i w puste pole wklej certyfikat(y) pośredni(e).

 

Dodatkowo włącz obsługę certyfikatu dla domeny (standardowo jest to włączone dla nowych domen):

  1. Na stronie głównej panelu administratora wybierz "Ustawienia domen"
  2. Wybierz domenę
  3. Zaznacz "SSL"
  4. Kliknij "Zapisz". Dodatkowo jeśli pliki strony znajdują się w katalogu public_html należy zaznaczyć "Użyj symbolicznego linku z katalogu private_html do public_html - http oraz https (ssl)" i kliknąć "Zapisz".
Użycie symbolicznego linku usunie katalog private_html (znajduje się on w katalogu domeny, tam gdzie public_html) i ewentualne pliki znajdujące się w nim.

Aby strona wczytywała się zabezpieczona należy włączyć obsługę SSL na jej zapleczu lub ustawić odpowiednie przekierowanie w  pliku .htaccess.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.