Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Poczta » Eksport wiadomości mailowej do pliku .eml/.txt

Eksport wiadomości mailowej do pliku .eml/.txt


Format .eml zawiera wszystkie nagłówki wiadomości, co jest bardzo istotne, gdyż to właśnie w nagłówkach znajdują się informacje umożliwiające nam znalezienie przyczyny problemów zgłaszanych do nas. 

 

Zapisywanie wiadomości w formacie .eml dla wybranych klientów poczty:

 

  1. Roundcube - zaznaczamy wiadomość pojedynczym kliknięciem myszy i klikamy w Więcej i z rozwijanej listy wybieramy Pobierz (.eml)
  2. Mozilla Thunderbird - będąc w skrzynce odbiorczej wybieramy prawym przyciskiem myszy na maila i z długiej rozwijanej listy wybieramy opcję Zapisz jako…

    Można również otworzyć danego maila i wybrać tą samą opcję po kliknięciu w Więcej:


  3. Gmail - otwieramy daną wiadomość mailową (np. zwrotkę) i klikamy w przycisk znajdujący się zaraz obok opcji odpowiadania na wiadomość, a następnie z rozwijanej listy wybieramy opcję "Pokaż oryginał"

    W osobnej karcie pojawi się mail ze wszystkimi nagłówkami, aby zapisać go lokalnie na komputer wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Zapisz jako:

    Plik nazywamy dowolnie, np. zwrotka.txt i klikamy w Zapisz:

 

Tak zapisane wiadomości należy przesłać na adres admin@linuxpl.com w celu weryfikacji problemu. 

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.