Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Poczta » Stopka dla każdej nowej wiadomości w Roundcube

Stopka dla każdej nowej wiadomości w Roundcube


Dodanie stopki (podpis) do każdej wiadomości wysyłanej z poziomu webmaila Roundcube wymaga zmiany kilku ustawień. Po zalogowaniu się do danego konta pocztowego przechodzimy do ustawień:

 

Następnie wybieramy kolejno: zakładka Ustawienia -> Preferencje -> zakładka Sekcja -> Tworzenie nowej wiadomości
Wartość pola Twórz wiadomości HTML należy zmienić na Zawsze, a na koniec potwierdzić zmiany poprzez kliknięcie w przycisk Zapisz:

Stopkę można zdefiniować z poziomu opcji o nazwie Tożsamości, aby ta funkcjonalność działała poprawnie należy w polu Nazwa wpisać np. imię i nazwisko (każdy mail będzie wysyłany z taką nazwą). W polu Podpis wpisujemy treść stopki, a na koniec klikamy Zapisz:

W zasadzie czynności opisane powyżej w zupełności wystarczą, aby cieszyć się funkcjonalną stopką w formie czystego tekstu. Jeśli chcemy dodać, np. logo to jest to oczywiście jak najbardziej możliwe. W tym celu zaznaczamy dodatkowo opcję Podpis w HTML, dzięki czemu uzyskamy dostęp do rozbudowanego edytora:

Z belki wybieramy opcję, która pozwala na dodanie obrazków:

Po kliknięciu w przycisk Dodaj obraz wybieramy plik z obrazkiem do naszej stopki, a następnie potwierdzamy wybór lewym przyciskiem myszy i zamykamy okno poprzez kliknięcie w „X”:

Alternatywnie można wgrać obrazek na konto hostingowe do katalogu jednej z naszych domen i podlinkować go poprzez użycie znaczników HTML.

Efekt końcowy prezentuje się następująco:

Stopka będzie widoczna w każdej nowej wiadomości e-mail oraz w odpowiedziach na dane maile.

 

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.