Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » SSH » Logowanie na shella

Logowanie na shella


W pierwszej kolejności upewniamy się, iż dostęp do SSH (shella) został włączony w panelu administracyjnym DirectAdmin - Włączenie dostępu do SSH

Windows

Wchodzimy w ten link - http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html i pobieramy PuTTY. Po uruchomieniu programu, w polu Host Name wpisujemy login@domena.pl, port do połączenia to 59184. W zakładce Connection type musi być zaznaczone SSH. Na koniec klikamy Open.

Przykładowo – jeśli login Twojego konta hostingowego to lnxpl, a domena kowalski.pl, to wpisujemy lnxpl@kowalski.pl Oczywiście zamiast nazwy domeny możemy również użyć adres IP serwera lub host, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

Po kliknięciu w Open pojawi się monit podobny do poniższego:

Kilkamy Tak, a następnie wystarczy tylko podać hasło do naszego konta hostingowego i potwierdzić enterem, aby zalogować się do shella.

 

Linux / UNIX

Otwieramy terminal i wykonujemy komendę:
ssh login@domena.pl -p 59184
Przykładowo – jeśli login Twojego konta hostingowego to lnxpl, a domena kowalski.pl, to wpisujemy komendę:
ssh lnxpl@kowalski.pl -p 59184

Oczywiście zamiast nazwy domeny możemy również użyć adres IP serwera lub host, na którym znajduje się nasze konto hostingowe.

 

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.