Pomoc linuxpl.com

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Panel klienta » Generowanie zakupionego certyfikatu SSL

Generowanie zakupionego certyfikatu SSL


Aby wygenerować certyfikat SSL musi być opłacony, a wpłata zaksięgowana. 

 1. W panelu klienta wybierz zakładkę "Certyfikaty".
 2. Kliknij w "Szczegóły"
 3. Zobaczysz informacje na temat certyfikatu. Wybierz "Wygeneruj certyfikat SSL"
 4. Kolejnym krokiem jest wygenerowanie CSR. Aby wygenerować CSR wybierz "Chcę wygenerować CSR". Jeśli posiadasz własny CSR to możesz go użyć po kliknięciu "Posiadam własny CSR".
 5. Wprowadź/popraw dane i przejdź dalej. 
 6. Następnie wybierz metodę walidacji certyfikatu. Większość certyfikatów możesz zweryfikować automatycznie jeśli domena, dla której ma być wygenerowany znajduje się na jednym z naszych serwerów.
  Niektóre certyfikaty (np. RapidSSL) wymagają weryfikacji poprzez adres e-mail - należy wybrać jedną skrzynkę z podanej listy, jeśli nie istnieje to utworzyć ją i odebrać na niej wiadomość weryfikacyjną.
 7. Jeśli domena, na której certyfikat ma zostać zainstalowany znajduje się na jednym z naszych serwerów możesz wybrać automatyczną instalację. Następnie wygeneruj certyfikat.
 8. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie otrzymasz komunikat o poprawnym zamówieniu certyfikatu SSL. 
 9. Status certyfikatu w zakładce "Certyfikaty" zmieni się na "w trakcie realizacji".
 10. Po zrealizowaniu zamówienia oraz poprawnym wygenerowaniu się certyfikatu jego status zmieni się na "aktywny".
 11. Przejdź w "Szczegóły" jeśli chcesz pobrać dane swojego certyfikatu i zainstalować go na serwerze. Instrukcja instalacji znajduje się tutaj: instrukcja.

 

W razie problemów można skontaktować się z nami mailowo na adres admin@linuxpl.com, przez panel klienta/administratora lub czat.

Czy ten artykuł był pomocny? TAK NIE
Dziękujemy za opinię.
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.