Wymieniamy certyfikaty SSL na naszych serwerach na certyfikowane przez COMODO. Dotychczas nasi klienci chcąc korzystać z połączeń poprzez protokół SSL musieli akceptować wystawiony przez nas certyfikat samopodpisany. Niestety, wielu naszych klientów – zwłaszcza tych korzystających z Windows Phone, Windows 8 lub programów Outlook, Windows Live – miało problem z poprawnym skonfigurowaniem swoich programów pocztowych.

W związku z tym każdy z naszych serwerów ma zainstalowany certyfikat COMODO. Aby połączenie poprawnie działało, należy podać nazwę serwera zakończoną końcówką .linuxpl.com np. s91.linuxpl.com (zamiast jak dotychczas na swoją domenę), w przeciwnym wypadku należy zaakceptować wyjątek jak dawniej.

*UPDATE: zaktualizowaliśmy certyfikaty, poniższe odciski są poprawne.

Odciski cyfrowe klucza:

Odcisk cyfrowy SHA-256: 12:CB:CA:85:1A:91:AF:E9:AA:2B:23:D6:4E:AB:46:F4:76:E1:4B:0B:1D:BA:44:ED:F9:19:E2:87:D5:07:30:59

Odcisk cyfrowy SHA-1: 8A:8A:F4:98:30:F7:90:7C:11:BC:77:32:F4:F7:5C:22:B4:36:E3:90

W razie problemów zapraszamy do kontaktu z naszym działem pomocy.

Komentarze (7)


 1. Witam

  Jak wygląda kwestia szyfrowania połączeń i korzystania z poczty przez przeglądarkę www? Czy musi to być skonfigurowane w taki sposób, że jeżeli klient nie wykupi certyfikatu ssl to połączenie do poczty nie jest szyfrowane?

  • Każdy użytkownik nieposiadający certyfikatu może korzystać z webmail korzystając z nazwy serwera SSL. Będzie też dostępny link do SSL w poczcie, jednak zanim on się pojawi, chcemy ujednolicić instalacje Roundcube na naszych serwerach.
   Przykład – demo – może Pan zauważyć pod adresem: http://s92.vdl.pl/roundcube/
   Oprócz tego mamy plany na rozszerzenie certyfikatów jeszcze na inne usługi i możliwości, ale o tym wkrótce.

   • Rzeczywiście w demo widać, że używany jest protokół https. Kiedy kliknę ikonkę poczta na głównej stronie http://linuxpl.com/ nie widzę opcji ssl. Tak jak nie ma jej w następnym widoku, do którego zostanę przekierowany. Może zapytam inaczej: jaka jest nazwa serwera SSL? Czy to zawsze będzie s92.vdl.pl ?

    • Ekran logowania do poczty ze strony głównej także będzie przerobiony na bardziej inteligentny, tj. umiejętniej wykrywający gdzie faktycznie jest konto pocztowe Klienta, jak również ma umożliwiać logowanie poprzez SSL. Jednakże to wymaga także ujednolicenia instalacji Roundcube. Nazwa serwera SSL jest różna dla różnych maszyn fizycznych, na których jest założone konto hostingowe.
     Ta nazwa w większości wypadków jest nazwą odwrotną serwera, ale nie zawsze. Generalnie niebawem w DirectAdmin pojawi się informacja o hoście do połączeń SSL. Także, nie jest to s92.vdl.pl – jest to jedna z nazw jednego z serwerów.

 2. Witam.
  Jestem w trakcie przenoszenia mojego hostingu z nazwa.pl do linuxpl.com. Na początek staram się uruchomić stronę http://vaks.pl. Jest wiele powodów tych przenosin, a jednym z nich były problemy z uruchomieniem szyfrowania certyfikatem, który wykupiłem.
  Bardzo proszę o rzetelną informację jak będzie wyglądała pozycja moich stron w Google po zmianie http:// na https://.
  Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie w tym zakresie?

Odpowiedz

Adres email nie będzie opublikowany.

*