Z powodu braku wsparcia i dość dużej podatności na zagrożenia, będziemy w lipcu wyłączać mod_python na wszystkich serwerach hostingowych. Dla użytkowników korzystających np. z Django przez WSGI czy uWSGI nie ma to żadnego znaczenia ale wszyscy którzy korzystają do tej pory z opcji mod_python będą musieli przygotować swoje aplikacje i migrować aplikacje na wspomniane WSGI/uWSGI. Jak to zrobić?

Sama konfiguracja nie jest trudna:

– https://support.linuxpl.com/Knowledgebase/Article/View/132/0/obsuga-django—mod_wsgi

– https://support.linuxpl.com/Knowledgebase/Article/View/136/0/uruchomienie-django-przez-uwsgi

Należy wybrać to rozwiązanie, które odpowiada nam bardziej. Szczególnie polecamy drugi warinat (uWSGI), gdzie to użytkownik samodzielnie zarządza swoim środowiskiem python: modułami, dodatkami itp. niezależnie od wersji systemowych ale wliczają się one w pojemność konta hostingowego.

W pierwszym przypadku natomiast (zwykłe WSGI) korzystamy z zasobów serwera i trzeba każdorazowo kontaktować się z nami w celu zmiany konfiguracji czy doinstalowania potrzebnych dodatków ale plus jest taki, że nie wliczają się w pojemność konta. Oczywiście w razie problemów zachęcamy do kontaktu bezpośrednio na admin@linuxpl.com i służymy pomocą w kwestii tej podstawowej konfiguracji.

Odpowiedz

Adres email nie będzie opublikowany.

*