Nasi stali klienci wiedzą, że mamy sporo form kontaktu: czat, gg, telefon, email, ticket – jest tego trochę. Niestety nie zawsze wybrana przez użytkownika forma kontaktu spełnia nasze wymagania przy konkretnej sprawie, a szczególnie dla nowych osób może to być niezrozumiałe, dlatego dzisiaj kilka słów na temat właściwej autoryzacji zależnie od rodzaju sprawy.

Szybka pomoc

Dla tzw. szybkiej pomocy w LinuxPL.com funkcjonuje czat, gg oraz telefon. Czasami potrzebujesz natychmiast dowiedzieć się jaki jest port poczty, gdzie ustawia się przekierowanie www, ile kosztuje konto W1GB itp. Wówczas możesz takie pytanie zadać bezpośrednio do któregoś z konsultantów właśnie na czacie, gadu-gadu lub przez telefon. Dotyczy to także prostych pytań handlowych związanych z cennikiem czy ogółem odnośnie oferty.

Wyśli e-mail

Przy bardziej skomplikowanych sprawach takich jak reset hasła do panelu, przywrócenie kopii zapasowej czy zmiana danych osobowych lub zmiana pozycji na fakturze – wtedy potrzebny będzie kontakt przez email odpowiednio na admin@linuxpl.com lub platnosc@linuxpl.com . Generalnie każda sytuacja kiedy potrzebna jest autoryzacja klienta, wymaga właśnie takiej formy kontaktu. Chodzi tutaj o podstawowe kwestie bezpieczeństwa, tak aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Czas odpowiedzi to z reguły kilka minut, do godziny.

Właściwa autoryzacja kontaktu

Należy także pamiętać, że kontakt email musi być dla nas jednoznaczny, a więc adres nadawcy musi widnieć w Panelu klienta (panel.linuxpl.com) w zakładce danych osobowych. Wtedy jest to dla nas informacja, że mamy do czynienia z właścicielem konta. Warto tutaj dbać o to, aby adres był aktualny. Jest to szczególnie ważne przy powiadomieniach płatności. Wielokrotnie zdarzało się, że domena przestała chwilowo działać ze względu na brak powiadomień płatności w skrzynce email i w konsekwencji braku tej płatności. Można także dopisać inny adres jako alternatywny, jest on dla nas tak samo ważny jak podstawowy.

Utracony dostęp

Co jeśli nie posiadasz dostępu do Panelu klienta, do przypisanego w Panelu klienta adresu email i do alternatywnego także? Wtedy pozostaje wysłanie do nas wiadomości z dowolnego adresu ale w załączniku musi znaleźć się skan dowodu osobistego (2. strony) w przypadku konta założonego na os. fizyczną, lub skan Wpisu do ewidencji /KRS (lub inny dokument z poświadczeniem od organu państwowego) w sytuacji gdy jest to konto firmowe. Oczywiście dane w tych dokumentach muszą się zgadzać z wprowadzonymi w Panelu klienta.

Profil w supporcie technicznym

Dla sytuacji skomplikowanych, gdzie sprawa ma wiele wątków, lub po prostu często się z nami kontaktujesz warto założyć sobie konto w naszym Supporciesupport.linuxpl.com . Jest tam bardzo wygodny przegląd aktualnych i poprzednich zgłoszeń, jaki jest obecny status itp. Drugi sposób to śledzenie Wiadomości systemowych w Panelu admina. Tam także możesz wysłać do nas zgłoszenie o reset hasła, czy przywrócenie kopii zapasowej ale mogą to być jedynie prośby które dotyczą spraw technicznych w obrębie tego konta hostingowego. W opcji Statystyki i logi można zmienić sobie adres email do powiadomień systemowych i tej formy kontaktu.

Kontakt osobisty

Ostatnią formą kontaktu i jak najbardziej autoryzowaną (jeśli masz ze sobą dokument tożsamości), jest wizyta bezpośrednio u nas w biurze przy ul. Krakowskiej 66 w Rzeszowie. W godz. 8-16 można uzyskać dodatkowe informacje czy ustalić warunki indywidualnej współpracy przy bardziej zaawansowanych projektach. Zapraszamy ;-).

Podziel się

Oceń artykuł napisany przez: Zespół Linuxpl

Oceniając zachęcasz autora to tworzenia kolejnych treści.

Właściwa forma kontaktu
Oceń ten wpis!

Komentarze (4)


  1. Co mi po kontakcie jak przynajmniej raz na 2 tyg serwer ląduje na
    listach RBL potem nie mogę się kontaktować z klientami a teksty
    „przyjęliśmy zgłoszenie wciągu 12 godzin będzie działać” żal.

    • Niestety z niektórymi RBL ciężko się współpracuje (w sumie to wszyscy hostingodawcy mają obecnie ten problem) ale już pracujemy nad nowym rozwiązaniem, które powinno praktycznie całkowicie rozwiązać ten problem. Tymczasowo jeśli ma to być 100% pewna skrzynka polecam usługi VPS.

  2. W przypadku utraconych haseł to każdy może sobie pobrać z internetu wpis do KRSu danej firmy i wam wysłać a co za tym idzie przejąć dane konto hostingowe. Nie uważacie że sam wypis z KRSu to za mało aby uzyskać dostęp do konta ?

    • Skan KRS samodzielnie nie jest wystarczający. Wymagamy dwóch dokumentów z pieczęciami urzędowymi (w przypadku nowych dokumentów, których sam wydruk wystarcza, a nie są wydawane już opieczętowane, wymagamy co najmniej jednego z pieczęciami urzędowymi)

Odpowiedz

Adres email nie będzie opublikowany.

*